Amnesty Östergötland - Södra Södermanland

Distriktet har just nu verksamhet i Norrköping och Linköping med följande grupper:

Student-och ungdomsgrupper

Grupp U12, Ungdomsgrupp vid De Geergymnasiet i Norrköping

    Caroline Hahn onne_98@hotmail.com (Gruppsekreterare)

 

Grupp U35, Ungdomsgrupp vid Katedralskolan in Linköping

  Sally Vizins svizins@gmail.com (Gruppsekreterare)

Grupp U46, Ungdomsgrupp vid Folkungaskolan in Linköping

   Helena Lillemets Edman helena.lillemets-edman@tele2.se  (Gruppsekreterare)

Grupp 170, studentgrupp i Lkpg

Josefin Larsson larsson.e.josefin@gmail.com, (Gruppsekreterare)


Brevskrivargrupper

Grupp 23 Norrköping

    Lennart Robertson, lennart.robertson@gmail.com, 0708-484853 (Gruppsekreterare)

Grupp 94, Linköping

    Victoria Rindö, victoria.rindo@linkoping.se Katedral  013-157722,  0705-232486
    Kristina Bengtsson, kristina.bson@telia.com  (Gruppsekreterare)

Grupp 139, Linköping

   Åsa Fahlbeck,  asafahlbeck@hotmail.com   Distr.omb, Lkpg, tel:013-151811 (Gruppsekreterare)

Grupp 289, Linköping

   Kristin Olsson,  a.kristin.olsson@gmail.com 0730-578380 (Gruppsekreterare)
   Karin Baardsen,  karin_b_h@yahoo.com  och kmbaardsen@gmail.com 0725-455599
   Malin Löfvenberg ,  malin@lofvenberg.net     distrikts-kassör  013-124852


Distrikstyrelsen

Distriksombud

Åsa Fahlbeck
Riksdalerg.33
58739 Linköping
013-151811
asafahlbeck@hotmail.com

Kassör

Malin Löfvenberg
Överstegatan 18 C
58212 Linköping
013-124852
malin@lofvenberg.net

Flyktingombud

Inger Hassler
Tegelv.8
64232 Flen
0157-10006
ake@hassler.se

Ordinarie ledamöter

Jamila Anwari
Karin Baardsen